replika saat seiko

Nişan Hikayesi Neden Önemlidir?

Hepimizin hayatında dönüm noktası niteliği taşıyan belirli tercihleri mevcuttur. Bu dönüm noktalarında en önemli kararları veririz ve bu kararlar bizler için kritik özellikler taşır. Hayatımızın en önemli kararlarını aldığımız konulardan birisi de sevdiğimiz insanla mutlu bir birlikteliğe giden yollardır. Bu yollar mutlu bir evlilikle son bulana dek belli başlı süreçleri beraberinde getirmektedir. İşte bu süreçlerden bir tanesi de nişan hikayesidir. Birbirini seven çiftlerin mutlu sonlarına doğru adım adım ilerlerkenki uğrak noktalarından bir tanesi de tatlı bir koşuşturma diyebileceğimiz nişan törenidir.Peki nişan hikayesi nedir? Nişan hikayesi evlilik kararı aldığınız partneriniz ile tüm bu süreçleri yürütürken yapmış olduğunuz ve ilişkinizi bir adım öteye taşıdığınız yüzüklerin takıldığı bir merasimdir. Düğüne bir adım kala yapılan nişan merasimi ile çiftler kendilerini tatlı ve heyecanlı bir serüvenin içerisinde bulabilirler. Birbirlerini seven çiftlerin güzel bir arzuyla bekledikleri evliliklerine giden yolda bir yol daha katettikleri göz önünde bulundurulduğunda nişan hikayesinin onlar için ne denli heyecan verici olduğunu tahmin etmek hiç de zor değildir aslında. Bu heyecan çiftlerimizin nişana hazırlık aşamasında ve nişanlanıp bunu yüzükleri ile tescillendirdikleri son radddede kendilerini bir koşuşturma içerisinde bulmalarına sebep olacaktır. Eğer iyi bir planlama yaparsanız bu koşuşturmayı çok rahat bir biçimde atlatabilirsiniz.

 

bimutluluk-nisan-fotografi

Bir insana değer verirsiniz, onu sever ve onunla vakit geçirmekten hoşlanırsınız. Gün geçtikçe birbirini daha çok tanıyan aynı noktalarda uzlaşabilen hayata aynı pencereden bakabilen çiftler için zaman anlamını yitirir ve su gibi akıp giden zaman deyimi bu noktada kendine yer edinir çünkü o sevdiğiniz insanı günün her anında, hayatınızın her karesinde görmek arzusunda olursunuz. Hayatınızı tamamlayan, sizi tamamlayan o insan ile yaptığınız nişan töreni bu özel karar için çok önemlidir. Peki çiftlerin birlikte bir ömre söz verdikleri bu yolda neden söz, nişan gibi duraklar vardır? Mutlu sona giden bu birliktelikte nişan hikayesi neden önemlidir?

 

Öncelikle nişan ile sevdiğiniz kadını ya da erkeği daha yakından tanıma ve onun hayatını her detayıyla gözlemleyebilme imkanı bulursunuz. Sevdiğiniz insanı çok iyi tanıdığınızı düşünebilirsiniz. Hatta onun tüm yönlerini ve özelliklerini daha nişan töreni söz konusu olmadan öğrenebilirsiniz. Fakat genellikle çiftler olaylar ciddileştiği ve ilişkinin artık resmileşmeye başladığı noktada birbirlerini daha iyi daha net tanımaya başlar. Bu süreç karşınızdaki insanın bilmediğiniz yönlerini ve huylarını keşfetmeniz açısından da önem arz etmektedir. Diğer taraftan nişan ile çiftlerin birbirini tanımasının yanında artık yakın aileler de birbirini tanımakta ve sıcak ilişkiler bu raddede gelişim göstermektedir. Nişanlanacak çiftler bu süreçte stres yaşayacaklar ve belki sıkıntılı zamanlardan geçeceklerdir. Çünkü belli bir hazırlık ve organizasyon gerektiren nişan, düğün gibi törenler çiftlerin kaygılanmasına yol açar. Bu açıdan baktığımızda nişan hikayesi ile bir nevi düğün provası yapılmış olup düğün stresini yenmek adına bir adım atılmış olunmaktadır. Düğün yolunda bu sancılı süreç biraz da olsun hafifletilmekte ve yaşanılan sıkıntı bir nebze kırılmaktadır.Nişanlanma aşamasında hazırlıklar artık hızlanmakta ve dolayısıyla dolayısıyla ufak tefek tartışma atışma ve sıkıntılar baş gösterebilmekte üzüntüler yaşanabilmektedir ama Bİmutluluk olarak önemli olanın kalp kırmamak ve tüm bu sıkıntıların baş gösterdiği noktada kendinizi en mutlu gününüze odaklanma tavsiyesinde bulunmak isteriz. Nişan hikayesi neden önemlidir dediğimiz bu yazımız, mutlu bir birlikteliğe yürüyen sevgili çiftleri için ve tüm okurlarımız için umuyoruz ki bir cevap niteliği teşkil edebilir ve özellikle bu yolda ilerleyen çiftlerimize dolu dolu içerik tadı verebilir.1 Yorum

Bir Cevap Yazın