replika saat seiko

Neden Dış Mekan Düğün Fotoğrafı?

Fotoğraf makineleri bildiğimiz üzere insanların birbiriyle geçirdikleri mutlu anlarını yakalayıp hayatı boyunca saklayabilmelerini sağlayan oldukça güzel bir buluştur. Bu yüzden hepimiz fotoğraf çektireceğimiz zaman kendimize normalde olduğundan daha fazla özen gösterip saçlarımızı ve kıyafetlerimizi düzenleme eğilimine gireriz. Teknolojinin gelişmesiyle beraber eskiden sadece stüdyolarda çekilmek zorunda kalınan fotoğraflar artık çok daha geniş bir seçenek yelpazesi sunan dış mekanlarda da çekilebilmektedir. Hal böyle olunca insanlar son dönemlerde stüdyolarda fotoğraf çektirmek yerine fotoğraf çektirmek isteyenler için çok daha fazla seçenek sunan dış mekan fotoğraf çekimlerini daha çok tercih etmeye başladılar. Fotoğraf çekimleri özellikle insanların hayatları boyunca yaşadıkları nadir bulunan anlarda çok daha fazla önem kazanmaktadır. Ben bu konuda düğün fotoğraflarından bahsetmek istiyorum. Birçoğumuzun tahmin edeceği üzere birbirini seven iki insan için hayatlarını birleştirdikleri düğün zamanı çok önemlidir. Bu yüzden de o döneme ait her şeyin özenle yapılması için çok fazla emek harcanır. Doğal olarak hayatlarının sonuna kadar o günü hatırlamalarını sağlayacak fotoğraf çekimlerine de fazlasıyla anlam yükleyip olabilen en güzel şekilde olması için uğraşırlar. Son dönemlerde dış mekan fotoğraf çekimlerinin daha fazla gündemde olması gelin ve damatları ya da adayları bu tercihe yöneltmektedir. Gelin ve damatlar için dış mekan düğün fotoğraflarını neden tercih ettiklerini şu alt başlıklarda ele alabiliriz.

Açık Hava Stüdyosu İşlevi

 

Günlük hayatımızda fotoğraf çekimleri için doğal ve ideal görüntü manzarası veren parklar, sokaklar,yeşil alanlar, sahil kenarları, tarihi mekanlar ve buna benzer pek çok seçenek hem fotoğrafçı hem de gelin ve damat için çok ta uğraşmadan elde edecekleri muhteşem manzaralar sunan açık hava stüdyosu işlevi görmektedir. Gelin ve damat ile beraber arkada doğayla bütünleşmiş yeşil alanlar,tarihi yapılar fotoğraflara benzersiz bir hava katmaktadır. Fotoğraf çekiminden önce dış mekan düğün fotoğrafçısı bütün ekipmanını çekimin yapılacağı alana getirerek stüdyoyu dışarı taşımaktadır ve fotoğrafların daha canlı ve doğal şekilde olması sağlanmaktadır

Rahatlık Hissi

Gelin ve damatların düğün için dış mekan fotoğraf çekimini tercih etmelerinin bir diğer nedeni de fotoğrafların küçücük stüdyoda ve ortamı daha sıcak hale getiren ışıkların altında çekilmeye çalışılmasıdır. Bu durum hem fotoğrafçı için zor hem de gelin ve damat için gergin ve bunaltıcı anlara neden olmaktadır. Bu açıdan baktığımız da bir de dış mekan düğün fotoğrafı çekimini ele alalım. Sahil kenarında denize karşı yüzünüze ılık bir hava eserken fotoğrafınızın çekildiğini düşünün.Yüzünüzde ister istemez bir rahatlık ve gülümseme oluşacaktır ve fotoğraflar için özel olarak poz vermenize bile gerek kalmayacaktır. Doğal olarak bu şekilde çekimi yapılan fotoğraflar çok daha eğlenceli olacaktır.

Farklı Bir Deneyim Yaşama İmkanı

 

İlgi odağı olmak insanların yapısında doğuştan var olan bir şeydir. Ve insanlar dışarıda herhangi bir yerde sizi gelinlikle gördüğü zaman ister istemez bakışları sizi bulacaktır. Bu durum sizinle fotoğraf çektirmek isteyenlere yanınıza gelip sizinle tanışıp iyi dileklerini sunmalarına olanak verir. Dışarıda hiç tanımadığınız insanlarla iç içe çekilen fotoğraflar yada yaşanan sohbetler size yeni deneyimler ve genellikle evliliği sürdürmek üzerine öğütlerle son bulacaktır. Eğer siz de böyle güzel olanaklar sunan dış mekan düğün fotoğraflarının nerede ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız Bimutluluk size iyi bir fikir verebilir. Bizi takip etmeye devam edin.

 3 yorum

Bir Cevap Yazın