replika saat seiko

Kızla Nasıl Konuşulur, Konuşmaya Nasıl Başlanır

Fasulyenin faydalarına geldiğimiz kızla nasıl konuşulur konusunda umuyoruz ki hepiniz bu başlangıç noktasının öneminin farkındasınızdır. Küçük bir adımla başlayan bu maceranın mutlu düğün fotoğrafları ve huzurlu bir yuvaya dönüşebileceğini unutmamalısınız… Öncelikle kızlarla konuşmaya girmeden önce ortamın ve şartların ne ölçüde uygun olduğunu ölçebilmelisiniz. Hedefinizin kim olduğu veya amacınızın ne olduğu da konuşmanın başlangıcını etkiler niteliktedir. Örneğin; akbilinizi nerede dolduracağınızı sokaktan geçen herhangi bir kıza soracaksanız, amacınızın bu olduğunu karşı tarafa hissettirmeli, soracağınız soruya ve mimiklerinize odaklanmalısınız. Böylece kızlarla konuşma konusunda yaptığınız heyecanı en aza indirebilir, küçük bir pratik de yapmış olursunuz. Kendinizi iyi ifade edebilmek ve amacınızı belli etmek her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Amacınızın akbil olduğunu jest ve mimiklerinizle belli etmelisiniz. Fazla kelimelerden kaçınmalı, doğrudan sonuca yönelik soru veya sorular sormalısınız. Aksi takdirde lafı dolandırmak, el kol hareketlerinde aşırılığa gitmek; sizin kızlarla konuşma konusunda deneyimsiz olduğunuzu ortaya çıkaracak, bu da kızların karşısında size güçsüz bir imaj çizecektir. Zira, kızla nasıl konuşulur diye sorup araştırma yapan arkadaşlara verebileceğimiz en büyük koz kendinden emin olmaktır. Nerede, nasıl ve niçin bir kızla konuşma yaparsanız yapın kendinizden emin olmalısınız. Şimdi, kızlarla nasıl konuşulur, kızlarla konuşmaya nasıl başlanır, kızlarla nasıl tanışılır konularında siz değerli arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışalım.

Kızlarla Konuşmaya Nasıl Başlanır?

kizlarla-konusmaya-nasil-baslanirAz önce de bahsettiğimiz gibi kızlarla ne konuşacağınızı bilmeseniz de yalan, yanlış konuşsanız da kendinizden emin olun. Bu aşamaya geldiğinizde kızlarla konuşma sorununuzun çözülmüş olacağını göreceksiniz. Zira, konuşma için hareket ettiğinizde ne söyleyeceğinizi bildiğiniz zaman kendinizden emin olacaksınız. Kendinden emin olma aşamasına gelmek için bazı maddeleri yerine getirmiş olmak gerekir. Ne konuşacağınızı, ne amaçla ve kiminle konuşacağınızı, konuyu nereye bağlayacağınızı bilmek bunlardan bazılarıdır. Elbette her zaman ortam şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde, başlıca iki şekilde konuşma ortamı bulunmaktadır. Sanal ortamda kızlarla konuşmaya başlamak ve doğal ortamda konuşmak farklı beceriler gerektirmektedir.

Sanal Ortamda Kızla Konuşmaya Nasıl Başlanır?

Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalar başta olmak üzere bir çok çeşit flört ve chat programı bulunmaktadır ancak biz sanal ortamda, daha önce tanışmış olduğumuz bir kızla nasıl konuşulur konusunu ele alacak olursak eğer ilk adımı kesinlikle siz atmalısınız. İlk adım her zaman önemlidir ve samimiyet derecenize göre yanlış anlaşılmalara da neden olabilir. Hoşlandığınız kızla konuşmaya başlarken “Merhaba”, “Merhaba, nasılsın?”, “Merhaba, naber?” veya doğrudan isimle hitap ederek giriş yapabilirsiniz. Zaten hal hatır sormak veya doğrudan soracağınız soruya yönelmek sizin niyetinizi ufak da olsa belli edecektir. Merhaba diyişiniz veya emoji kullanmanız açılış konuşması için büyük farklar doğurmaz. Nitekim kızın niyeti ve size karşı ilgisi olup olmadığını gülücükle sonlanan bir cevaptan anlayabilirsiniz.

Özellikle Facebook’ta hiç tanımadığınız fakat arkadaşlık isteğinizi kabul eden kızlara ilan-ı aşk etmekten ve uzun paragraflar yazmaktan kaçınmalısınız. Tanımadığınız bir kızla konuşma başlatmak için iki seçenek vardır. Kendi profilinize güveniyorsanız klasik bir giriş tercih etmelisiniz. Ne de olsa karşı taraf merak edip profilinizi inceleyecektir. Eğer kendi dış görünüşünüze güvenmiyorsanız klasik bir giriş yeterli olmayacak, cevap verse de konu ilerlemeyecektir. Merak ettiğiniz doğal bir konu veya karşı taraf için ilgi çekici bir meseleyi öne atarak giriş yapmalısınız. “Hoca ne ödev verdi bu hafta?” gibisinden bir soru hem dersi takip eden kültürlü, çalışkan ve kariyerine önem veren bir imaj çizmenize hem de sınıfta kendinizi en yakın kişi olarak onu gördüğünüzü belli etmenizi sağlar.

kizla-nasil-konusma-baslatilirBir diğer seçenek ise kızın da ilgisini çekecek bir cümle ile konuya girmektir. Bunu kızla sizin aranızdaki ortak noktalardan yola çıkarak yapabilirsiniz. Örneğin; “Sen Ayşe’nin arkadaşı mıydın?” veya “Seni kütüphanede görmüştüm. Bizim bölümde misin?” gibisinden ortaklık yaratma çabası içerisinde olursanız eğer durum istediğiniz gibi olmasa da tanımadığınız bir kızla konuşma başlatmış olursunuz. Böylece, bu girişin sonrasında soru sorma cesareti ve konuyu değiştirme imkanı kazanırsınız.

Doğal Ortamda Kızla Nasıl Konuşulur?

Hoşlandığınız kıza karşı yapabileceğiniz en mantıklı davranış ilk adımı atmak, kendinizi ve niyetinizi belli etmektir. İlk aşamada kendinize güveninizin tam olması ve sakin olmanız önemlidir. İlk konuşmada niyetinizi belli etmek, çok da faydalı değildir ancak sıcak kanlı ve sempatik bir konuşma kızla samimiyet derecenizi artıracaktır. Konuya giriş yapabilmeniz için kız arkadaşınıza yakın olmalı, az da olsa muhabbetinizin olmasına dikkat etmelisiniz. Önceden tanışmadığınız bir kızla nasıl konuşulur sorusunun cevabına ancak “Erkeklerin En Çok Kullandığı 10 Tanışma Bahanesi” başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Yüz yüze konuşma başlatmak sanal ortama oranla daha avantajlıdır çünkü Messenger veya WhatsApp’ta bir saat de konuşsanız aynı samimmiyeti kısa sürede yakalayamazsınız. Hatta ne söylediğiniz bile sanal ortama nazaran çok önemli değildir, önemli olan nasıl söylediğinizdir. Hoşlandığınız kıza karşı heyecanınızı asla belli etmemelisiniz. Eğer belli edecekseniz de işi sempatikliğe vurabilirsiniz. Vücut dilinizi iyi kullanmalı, aşırı el kol hareketlerinden uzak durmalısınız. İyi niyetli biri olduğunuzu ses tonunuzla belli etmeli, monoton bir konuşmadan kaçınmalısınız. Sürekli gülmektense kız arkadaşınızın verdiği gülücüklere karşılık niteliğinde tebessüm etmelisiniz. Rahat olduğunuzu göstermek amacıyla zaman zaman üstünüzü başınızı düzeltebilir, aşırıya kaçmamak şartıyla etrafa göz gezdirebilirsiniz. Göz temasını hiç korkmadan kesmemelisiniz. Ara ara teması keserek devamlılık sağlamalısınız. Böylece söyledikleriniz daha inandırıcı ve güvenilir olur. Yere bakarak konuşmak veya göz temasından kaçınmaz karşı tarafa olumsuz bir imaj verir. Her zaman ilgili gözlerle dinlemeli, konuşmayı farklı konulara atlayarak budaklandırmalısınız. Konunun tıkanmaya başladığını hissettiğiniz anda harekete geçmelisiniz. Ortak arkadaşlar, ortak noktalar, onun hakkında merak ettiğiniz konular kızla konuşma başlatmak için idealdir.

Kızla nasıl konuşulur, kızla konuşmaya nasıl başlanır meselesini çözüme ulaştırmak gerekirse mutlu bir düğün fotoğrafı için başarılı ve yüksek enerjili bir başlangıç size güzel sonuçlar verecektir. Ortam ve şartlar nasıl olursa olsun doğal davranmanız ve özgüven sahibi olmanız potansiyelinizi en iyi şekilde ortaya koymanıza bağlıdır ve hedefinize ulaşmak için doğru yoldan, emin adımlarla ilerlemelisiniz.

Bimutluluk düğün fotoğrafçısı tarafından çekilmiş en güzel düğün fotoğrafları sahibi olmanız dileğiyle hoşçakalın…Bir Cevap Yazın