replika saat seiko

Kadınları Etkilemenin 10 Yolu

KADINLARI İLK GÖRÜŞTE ETKİLEMENİN 10 YOLU

Erkekler ve kadınlar hayatları boyunca mutluluk peşinde koşar ve gelecekteki güzel günlerin hayalini kurarlar. Bu hayalle yaşayıp günlük yaşamda karşısına çıkmasını beklerler ve o an gelip çattığında belki de ufukta hiç görülmeyen mutluluk dolu bir maceraya adım atılır. İşte o ilk adımı en doğru şekilde atmak mutluluğa giden yoldaki en büyük adımdır. Erkekler, hayallerindeki kadını bulmak için bir çok yoldan geçer ve de çaba sarfeder. Tüm çabaların, emeklerin karşılığını almak erkeğin en büyük hakkıdır. Bu nedenle atacağınız her adımın sizi, ona yaklaştırması gerekir. Sizler için derlediğimiz kadınları etkileme yollarını uygulayarak belki de hayalinizdeki kadına ve mutlu yuvaya ulaşabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte kadınları ilk görüşte etkilemenin 10 yolu:

1. Kendinden emin olmak

Kadınlar, her zaman araç kiralama en az kendileri kadar özgüven sahibi bir erkekle beraber olmak isterler. Özgüven, kadınları ilk görüşten itibaren etkileyen ve erkeğe karşı hayranlık uyandıran bir özelliktir. Erkeğin özgüven sahibi olması, onu karşısındaki kadından daha üstün ve güçlü bir görünüme sahip olması demektir. Kadınlar, bir erkeğin özgüvenine dahi aşık olabilirler. Bu nedenle erkeklerin, gerek dış görünüş gerekse de kültür anlamında kendilerinden emin olması ve konuşurken bunu belli etmesi kadınları etkilemenin en etkili yollarından biridir.

2. Ses tonunu iyi kullanmak

Kadınların erkekler üzerinde en çok dikkat ettiği ve önemsediği unsurlardan biridir. Erkek, ses tonunu iyi kullanarak kadınların beynine doğrudan hitap eder. Karakteristik bir ses tonu ise asla unutulmaz. Karizmatik bir erkek sesi, kadınları kendine çekmekle kalmaz erkeği reddedilemez bir hale dönüştürebilir. Ses tonu, erkeğin karizmasını büyük ölçüde belirler. Özgüvenini ses tonuyla harmanlayan bir erkek, kadınları ilk görüşte etkiler ve hayalindeki mutluluğa herkesten bir adım yakındır.

3. Sakin olmak

İlk tanışma ve konuşma sırasında heyecan yapmak, kadınların gözünde sizi bir tık aşağı düşürür. Kadınların görmek istediği tavır ise kendinden emin, dik duruşlu ve sakin bir tavırdır. Karşınızdaki kadın, hayalinizdeki olsa bile bunu göz ardı etmemeli, onu etkilemek adına sakin kalmayı başarabilmelisiniz. Sakin kalamazsanız, ne kendinizi ifade edebilir ne de mutluluğa doğru bir adım atabilirsiniz. Kadınlarla konuşurken sakin olabilmek için çeşitli nefes egzersizleri yapabilir ya da olabildiğince çok karşı cinsle sohbet ederek onları daha iyi anlamaya çalışabilirsiniz.

4. Göz teması kurmak

Bir kadınla tanışan erkeğin ilk yapması gereken şey göz teması kurmak ve gerekirse tokalaşmaktır. Erkek, selamlaşma sırasında gücünü ve enerjisini abartmadan karşısına aktarabilmelidir. Göz teması ile kurulacak bağ gelecekteki güzel günlerin, sizin için büyük bir habercisi olabilir. Kadınları etkileme yollarından biri olan bu hareketin devamı da ilk bakışta olduğu kadar önemlidir çünkü bakışlardaki bir sonraki kesişmeden ve bakışmanın süresinden karşınızdaki kadını ne kadar etkilediğinizi anlayabilir, sinyal alabilirsiniz.

5. Aktif olmak

Bir kadın karşısında, sevgili bile olsanız yapacağınız son şey pasif olmaktır. Kadınlar, ne kadar sakin ve durgun olsa bile erkek arkadaşının en az kendisi kadar aktif olmasını bekler. İlk görüşte de aktifliğinizi göstermeli, (olmasanız bile) hareketli ve konuşkan olmalısınız. Kadınların sizi anlayabilmesi için kendinizi iyi ifade edebilmeli, akıllarında iz bırakabilecek etkiyi yaratmalısınız. Bunun için günlük hayattaki yaptıklarınızdan, işinizden, aktivitelirinizden ve hobilerinizden bahsedebilir, kadının gözünde eğlenceli ve aktif bir kişilik olarak göze çarpabilirsiniz.

6. Kibar davranmak

Kadınların kibar erkeklere karşı zaafı vardır. En ufak bir kibarlık göstergesi bile kadının aklında yer edinir ve erkeğe karşı olan hisleri kabarmaya başlar. Yalnızca ilk tanışmada değil, sonrasındaki süreçte de bu davranışı devam ettirmek kadının size karşı geleceğe dönük bir bağ kurmasını kolaylaştırır. Kibarlık, bir karakter özelliğidir ve kadına karşı gösterilen her davranış, ona verdiğiniz değeri sembolize eder, kadını değerli hissettirir. Kadınları ilk görüşte etkilemenin en basit yollarındandır ve uygulaması kolaydır.

7. Gülümsemek

Kadınları ilk görüşte etkileyen en önemli unsurlardan biri de erkeğin gülümsemesidir. İlk görüşte ve ilk tokalaşma esnasında sıcak bir gülümseme sizi çok daha samimi ve içten bir görünüme kavuşturur. Kadın, erkeğin sıcak bir gülüşüyle kendisini ona karşı daha yakın hisseder.

8. Karizmatik olmak

Her erkek yakışıklı veya zengin değildir ancak karizma sahibi olmak erkeğin elindedir. Duruşunuz, konuşmanız, özgüveniniz, bakışlarınız, ses tonunuz ve daha bir çok etken karizmanızı etkileyen faktörleri oluşturur. Kadınlar ilk görüşte ister istemez erkeğin karizmasından etkilenirler. Kadını erkeğe bağlayan nokta karizmadır. Nasıl bir karaktere sahip olursanız olun, kadın sizi karizmatik buluyorsa mutluluğa bir adım daha yakın olduğunuzu anlayabilirsiniz.

9. Potansiyeli göstermek

Kadınları ilk görüşte etkilemek için potansiyelinizi belli etmelisiniz. Mutluluğa giden yolda kadın, geleceğe umutla bakmalı, erkekle güzel bir yuvanın hayalini kurabilmelidir. Okuduğunuz okullar, kazandığınız başarılar, iş yaşamınız ve gelecek planlarınızdan bahsetmek sizin vizyonunuzu ortaya koyacak, kadınının önüne potansiyelinizi serecektir. Kafa yapınız ve hayalleriniz kadının sizi daha iyi anlamasına ve sizle samimi olmasına yardımcı olacaktır.

10. Samimi olmak

Kadınları etkilemek için kendinizi üstün göstermeye veya farklı bir izlenim yaratmaya çalışmayın. “Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır.” tezinden hareketle onunla ne kadar çok eğlenir ne kadar çok samimi olursanız birbirinize o kadar yakın hissedersiniz. Bir kadını etkilemek için dahi olsa asla yalana başvurmayın çünkü kadınlar sizi, siz olduğunuz için tercih eder. Bunun başka bir açıklaması yoktur. Bir kadına karşı samimi olmak sağlam ve mutlu bir geleceğin zeminini oluşturmak demektir. Samimi olmayan bir ilişki asla ve asla devam edemez.

BONUS: Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol…

İşte kadınları etkilemenin yolları bu kadar kolaydır ancak uygulaması da bir o kadar zordur. Aynı, “Futbol basit bir oyundur. Zor olan, basit oynamaktır.” örneğinde olduğu gibi. Bimutluluk için günlük hayatınızda karşılaştığınız her fırsatı iyi değerlendirmeli, size önerdiğimiz kadınları ilk görüşte etkileme yollarını kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Burada size düşen görev karşınıza çıkan fırsatların farkına varmak veya kendinize fırsat yaratmaktır. “Nasıl fırsat yaratabilirim?” sorusunun cevabı ise burada.Bir Cevap Yazın