replika saat seiko

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı Çekilecek En Güzel 10 Mekan

‘Masallardaki gibi olsa keşke’ diye düşünür evlilik telaşında olan genç çiftler! “İki insan birbirlerini sevmiş, evlenmiş, sonsuza kadar mutlu mesut yaşamışlar..” Ama maalesef evlilik bu kadar kolay bir mesele değildir. Düğün mekanı, kıyafetler, gelenek göreneklerin yerine getirilmesiyle uğraşan çiftler bir de düğün fotoğraflarının nerede çekileceğini düşünmekle uğraşır. Peki, neden dış mekan düğün fotoğrafı önemlidir? Çünkü, düğün fotoğrafı, üzerinden yıllar geçse bile baktığınızda size o günleri yeniden yaşatır, bu nedenle çok önemlidir.

Biz de çiftlerimize bu zor günlerinde ışık tutmak için, Bimutluluk Ekibi olarak bir yazı hazırladık!

Gelin, düğün fotoğrafı mekanı olarak kullanılabilecek, İstanbul’un eşsiz güzelliklerine hep beraber göz atalım..

1) Kız Kulesi

kiz-kulesi-dugun-fotografcisi

İstanbul’un Üsküdar ilçesinin sembolü haline gelmiş olan Kız Kulesi, Üsküdar’da Bizans zamanından kalmış tek yapıdır. Ve bildiğimiz gibi Kız Emlak Kulesi, bir çok efsaneye konu olmuştur. Gelin bir tanesine göz atalım..

“Kız Kulesi denilince, ilk olarak aklımıza gelen efsane; kavuşması imkansız olan iki aşık Hero ve Leandros’un hikayesidir.
Hero, Üsküdar’ın sırtlarında bulunan Afrodit Tapınağında görev yapan bir rahibedir ve evlenmesi kesinlikle yasaktır. Boğazın karşı kıyısında yaşayan Leandros, Afrodit Tapınağındaki bir törene katılmak için Üsküdar’a gelir. Orada iki genç birbirlerini evden eve nakliyat firmaları görürler ve ilk görüşte aşk denilen şeyin varlığına inanırlar. Leandros, sonucu ne olursa olsun Hero’ya kavuşmak ister. Ve kendilerince araç kiralama fiyatları bir yöntem keşfederler. Leandros iyi ve dayanıklı bir yüzücüdür. Her gece Kız Kulesinin en üstünden Hero bir meşale yakar ve karşı kıyıdaki Leandros, meşaleyi takip ederek Kız Kulesine yüzer. Ve her gece görüşürler. Ancak bir gece, Hero’nun meşalesi rüzgara dayanamayarak söner ve ışığı göremeyen Leandros yolunu kaybederek kendini Boğaz’ın çalkantılı sularına bırakır. Ertesi sabah aşık olduğu adamın cansız bedeninin karşı kıyıya vurduğu haberini alan Hero ise, kendini Kız Kulesinden atarak hayatına son verir.”

Kız Kulesi, her zaman düğün fotoğraflarının gözde mekanı olmuştur. Eğer Kız Kulesi’nin hikayesi sizi de derinden etkilediyse ve İstanbul klasiklerini seven bir çift iseniz, o zaman yolunuz mutlaka Üsküdar Sahiline düşmelidir!

2) Galata

galata-dugun-fotografcisi

“Galata Kulesi’ne ilk kiminle çıktıysan, onunla evlenirsin.”

Böyle bir efsane vardır ve bunu da artık bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Galata Kulesi ile Kız Kulesi, birçok sanatçının kaleminden ‘kavuşamayan iki aşık’ tasviri ile dökülmüştür. Kim bilir, belki kendi aşkına kavuşamayan Galata Kulesi, başka aşıklara umut veriyordur..
Galata semtini sadece kuleden Kentsel dönüşüm projeleri ibaret düşünmeyin. İstanbul kalabalığı ile iç içe fotoğraflar size daha samimi geliyorsa, Galata Köprüsü bu samimiyete mutlaka uyum sağlayacaktır! Karaköy’ün ara sokaklarından görünen muhteşem Galata Kulesi ise, fotoğraflarınıza efsane bir arka plan olacaktır.
Hele bir de Galata Kulesine ilk defa eşiniz olacak insan ile çıktıysanız, bu mekan kesinlikle sizin için biçilmiş kaftandır!

3) Adalar / Prens Adaları

adalar-dugun-fotografcisi

Hem deniz, hem yeşillik hem de nostaljik ögelerle dolu düğün fotoğrafları isteyenlerin vazgeçilmezi olarak, işte karşınızda Prens Adaları!

Hepsi birbirinden güzel olan Prens Adaları, sizin düğün fotoğraflarınız için hazırda sizi bekliyor olacak.

4) Rahmi Koç Müzesi

dugun-fotografcisi-rahmi-koc

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul’un Hasköy ilçesinde bulunur ve Haliç’in kıyısını süsler. Klişelerden sıkılan çiftler için, nostaljik bir atmosfer yaratan Rahmi Koç Müzesi, değişik konseptli arka fonları ile düğün fotoğraflarınızı süsleyebilir.

5) Boğaz Hattı

bogaz-dugun-fotografcisi

İstanbul‘ dediğimizde aklımıza ilk gelenlerden olan muhteşem Boğaz Hattı, İstanbul’a gönül veren çiftlerin bir numaralı mekanıdır.. Eğer düğün fotoğraflarınız için hala bir mekan bulamadıysanız ve Boğaz’ın sizin için önemli bir yeri var ise, artık nereye gideceğinizi biliyorsunuz demektir!

6)Atatürk Arboretumu

ataturk-arboretumu-dugun-fotografcisi

Yeşilden vazgeçemeyenlerin en sevdikleri mekanlardan biri olan Atatürk Arboretumu’na merhaba deyin!

Burası, içinde barındırdığı küçük gölleri ve binlerce bitki türü ile romantik düğün fotoğrafları için mükemmel bir yer!

7) Kuzguncuk

kuzguncuk-dugun-fotografcisi

Renkli sokakları, sıcacık evleri ve boğaz manzaralı parkı ile burası düğün fotoğrafçısı ve dış mekan düğün çekimi için biçilmiş kaftan! Günlük yaşamla iç içe olan samimi düğün fotoğrafları için Kuzguncuk sokaklarını aklınıza kazımanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

8) Çamlıca Tepeleri

camlica-dugun-fotografcisi

Manzarayı kim sevmez?

Birçok edebi esere konu olmuş Üsküdar’da bulunan Çamlıca Tepesi, bütün İstanbul’u ayaklarınızın altına seriyor. En güzel düğün fotoğrafları da burada çekiliyor diye duyduk.

9) Yıldız Parkı

yildiz-parki-dugun-fotografcisi

Yine yeşillik ve doğa ile iç içe olmayı seven çiftlerin vazgeçilmezi olan bir mekan ile karşınızdayız. Özellikle güzel havalarda, Yıldız Parkını ziyaret ederseniz, mutlaka düğün fotoğrafı çektiren bir çift ve düğün fotoğrafçısı görebilirsiniz.

Yeşilliği ve doğayı tarihi bir mimari ile süsleyen Yıldız Parkı’nı, eşsiz düğün fotoğrafları için değerlendirebilirsiniz.

10) Otağ Tepe

otagtepe-dugun-fotografcisi

Düğün fotoğrafçısı için en sevilen mekanlardan biri olan Otağ Tepe ile karşınızdayız!

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprüsü’nü bir arada barındıran manzarası ile, size de düğün fotoğrafçısı için de inanılmaz bir arka fon sunuyor..2 yorum

Bir Cevap Yazın