replika saat seiko

Düğün Fotoğrafı ve Dış Mekan Çekimi Fiyatları

Hayatınızın en önemli kararlarından biri sevdiğiniz insanla bir yuva kurmaktır. Bu mutlu birliktelik için söz, nişan ve düğün gibi adımlar birbirini izlemektedir. Birbirini seven iki insan söz ve nişan ile birlikte birbirlerine bu uzun yolculuğun başında söz verirler ve bu sözün sembolü olarak yüzük takarlar. Çiftler verdikleri bu sözü de son olarak düğün ile taçlandırırlar. Evlilik müessesine giden en önemli yol düğündür. Düğün en mutlu gününüzün temsilcisidir. Bu mutlu gününüzden geriye düğün fotoğrafları kalır. Düğününüzün başından sonuna kadar her anınızda yanınızda olan düğün fotoğrafları anınızı ölümsüzleştirir ve güzel bir anı olarak sonsuza dek kalır. Geniş olanakları ve sınırsız seçenekleri ile dış mekan çekimleri de günümüzde evlilik yolunda olan çiftler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Dış mekan çekimleri çiftlerin en mutlu gününü en doğal ve en samimi şekilde yansıtmaya çalışır. Bimutluluk.com olarak sizler için birbirini seven iki kişinin bundan sonraki hayatlarını beraberce yaşayacakları ve ortak paylaşımda bulunacakları kutsal bir müessese olan evliliğin temsili düğün fotoğraf fiyatlarını ve bu anları en iyi yansıtan dış mekan çekimi fiyatları için detaylı bir içerik oluşturduk.

Düğün Fotoğrafı

 

bimutluluk-dis-mekan-dugun-fotografi

Düğün fotoğrafları birbirini seven iki insanın mutluluklarının şahididir. Fotoğrafın bulunuşu kadar eski döneme dayanan düğün fotoğrafları, her dönemde evlilik yolundaki çiftler tarafından tercih edilmektedir. Teknoloji ve fotoğraf sektöründeki gelişmeler düğün fotoğrafçılığına da yansımış ve ileri bir boyuta taşımıştır. Günümüzde fotoğraf istekleri doğrultusunda şekilleniyor. Düğün için aylar öncesinden koşturmaya başlayan çiftler her ayrıntıyı düşünür ve her şeyi gerçekleştirmeye çalışırlar. Düğün gününe geldiklerinde ise koşuşturma süreci zirve yapar. Bu koşuşturma sürecinde düğün fotoğrafçısı daima yanınızda olur ve anı fotoğraf karelerine sığdırmaya çalışır. İleride bu anları iyi hatırlayabilmek için düğün fotoğrafçınızı özenle seçmeniz gerekir. Bu ölümsüz anlar için profesyonel fotoğrafçılar seçilmelidir. Fotoğrafçılar doğru pozları doğru zamanda yakalamalı ve her detayı doğru yansıtmalıdır. Işık ve renk gibi ayrıntıların üzerinde durması gereken fotoğrafçılar düğün gününü en doğal ve en samimi şekilde yansıtmalı ve ileride bu günün iyi bir şekilde hatırlanmasını sağlamalıdır.

Düğün Fotoğrafı Fiyatları

 

bimutluluk-nisan-hikayesi

En mutlu gününüzün sembolü olan düğün fotoğrafları düğün gününüzün olmazsa olmazları arasındadır. Düğün gününüzün kalıcı olmasına ve ileride hatırlanmasına neden olan fotoğraflar için düğün fotoğrafçısı özenle seçilmelidir. Günümüzde olanakların artmasıyla birlikte birçok fotoğrafçı seçeneği bulunmaktadır. Fotoğrafçının seçiminde profesyonelliği kadar fiyatı da bu noktada önem arz etmektedir. Minimum 500 TL civarında ücrete sahip olan düğün fotoğrafları çiftlerin arzularına göre artabilmektedir. Fotoğrafçı sayısından çekim mekanına, ışık seçiminden kullanılacak ekipmanlara göre düğün fotğrafçısı fiyatları 1500 ve daha yukarı doğru artacaktır. Eğer düğününüzü ölümsüz kılmak için düğün klibi de isterseniz en az 1000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekecektir. Bimutluluk.com büyük fırsatları ve bütçenize uygun paketleriyle size bu noktada yardımcı olmaktadır. Düğün fotoğrafı için bütçenize uygun olarak ister gelin ve damat çekimi ile 1 kısa videonun yer aldığı 600 TL değerinde basit paketi seçebilirsiniz isterseniz de gelin ve damat çekimi ile 2 kısa video ve düğün çekiminin yer aldığı 1000 TL değerindeki gelişmiş paketi seçebilirsiniz. Büyük masrafa sahip olan ancak evlilik yolunda olmazsa olmazlardan olan düğün töreni için belirlediğiniz bütçeye göre size uygun paketleri seçebilir ve bu mutlu gününüzü unutulmaz kılabilirsiniz.

Dış Mekan Çekimi

 

bimutluluk-nisandugun-videosu

Hayatınızın en önemli gününün temsili olan ve bu özel günden geriye kalan en büyük hatıralar kuşkusuz ki düğün fotoğraflarıdır. İlerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde eskiden stüdyolarda sınırlı olanaklarla gerçekleşen düğün fotoğrafı çekimi günümüzde çiftlerin arzusu dahilinde sınırsız olanak ve istenilen mekan dahilinde gerçekleşmektedir. İlk zamanlar sadece moda çekimleri için gerçekleştirilen dış mekan çekimleri günümüzde olanakların genişlemesiyle düğün içinde tercih edilmektedir. Çiftlerin arzu ettikleri mekanlarda gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri klasikleşmiş stüdyo çekimlerinin aksine daha yaratıcı, daha samimi, daha doğal ve romantiktir. Bu yüzden evlilik yolundaki çiftler tarafından daha tercih edilen bir çekimdir. Çiftler kendilerini en iyi yansıtacak mekanları seçer ve profesyonel düğün fotoğrafçısı eşliğinde bu anlarını unutulmaz kılarlar.

Doğal ortamlarda gerçekleşen dış mekan düğün fotoğrafı çekimleri pozlara da yansımakta ve ortaya doğal ve samimi pozlar çıkmaktadır. Ülkemizde dış mekan çekimlerini gerçekleştirmek için bir çok olanak ve mekan vardır. Tarihi mekanlar, tarihi müzeler, korular, parklar, saraylar başlıca çekim mekanları arasındadır. Bu eşsiz günü Kız Kulesinden Galata’ya, Adalardan Çamlıca’ya, Otağ Tepeden Atatürk Arboretu’na kadar bir çok seçenek dahilinde fotoğraflandırabilirsiniz. Bu anın iyi yansıtılması ve ileride de evlilik gününüzün mutlu bir şekilde hatırlanabilmesi için düğün fotoğrafçısına çok iş düşmektedir. Dış mekan fotoğraflarının daha ferah alanda geçmesi çekimlerin daha rahat geçmesine neden olmaktadır. Ancak doğru pozun doğru açıdan yakalanabilmesi stüdyo çekimlerine göre daha dikkat edilmesi gereken bir husustur. Mekan fotoğrafçısı çiftleri ve mekanı doğru yansıtmalıdır. Bunu için doğru ışık ve doğru renkler tercih edilmelidir. Çekim için doğru saatin seçimi de büyük önem arz etmektedir. Fotoğraf çekimi boyunca her ayrıntı üzerinde durulmalı ve var olanlar iyi vurgulanmalıdır. Dış mekan çekiminin doğal ve samimi geçmesi ve ileride güzel anılarla hatırlanabilmesi için bu hususlara dikkat etmek gerekir. Bu doğrultuda geçen çekimler o anları en iyi şekilde yansıtır ve mutluluğunuzu ölümsüzleştirir.

Dış Mekan Çekimi Fiyatları

 

bimutluluk-dis-mekan-cekimi

Günümüzde çiftlerimiz fotoğraf çekimleri için kısıtlı olanaklara sahip stüdyolar yerine dış mekan fotoğraf çekimini tercih etmektedir. Tarihi yerler, saraylar, parklar, sahiller fotoğraflara benzersiz bir hava katmaktadır. Çiftlerimiz fotoğraflara daha doğal ve daha samimi yansımaktadır. Evlilik yolundaki çiftler kendi istekleri doğrultusunda istedikleri mekan veya mekanlarda düğün fotoğrafı çekinme olanağı bulmaktadırlar. Doğal ortamlarda gerçekleşen dış mekan düğün fotoğrafı çekimleri pozlara da yansımakta ve ortaya doğal ve samimi pozlar çıkmaktadır. Ortalama 2 saat civarı çekim sürecine sahip olan dış mekan çekimi fiyatları mekana ve kullanılacak ekipmanlara göre farklılık göstermektedir. Gelin ve damat fotoğraf çekimi için temel paketler minimum 800 TL civarındadır. Ancak düğün fotoğrafçısının profesyonelliği ve deneyimi ile kullanılan çekim ekipmanlarına eş değer olarak fotoğraf kalitesi de artmaktadır. Bu yüzden kaliteye eş oranlı olarak fiyatlar da artmakta 1000 – 1500 TL arası bir fiyat aralığı meydana gelmektedir. Fiyat aralıkları hangi ebatlarda kaç adet albüm istediğinize, baskı ve kağıt kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Eğer size 2 saat yeterli gelmiyor tüm gün fotoğraf çekimi istiyorsanız buna uygun düğün hikaye çekimleri de mevcuttur. Bu paketler minimum 1000 TL’dan başlayarak 4000 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir. Bu da aynı şekilde fotoğrafçı sayısından çekim ekipmanlarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer videosundan tüm gün hikaye çekime, profesyonel fotoğrafçılardan çekim ekipmanlarına kadar her şey dahil bir çekim istiyorsanız 6000 TL’ye kadar bir ücrete hazırlıklı olun.

Sizler için derlediğimiz yazımızda yeni evlenecek olan çiftlerimiz için önem arz eden fotoğraf çekimi ve dış mekan çekimi fiyatlarından bahsettik. Kendi arzunuz çerçevesinde bütçenize uygun paketlerden yararlanabilir ve en mutlu gününüzü ölümsüzleştirebilirsiniz.5 yorum

Bir Cevap Yazın