replika saat seiko

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Çalışır?

Geçmişten günümüze en büyük değerlerimizden olan düğünlerin unutulmaz kılınması ve her bakışta tekrar o anların aynı dün gibi hatırlanmasını sağlayan düğün fotoğrafları, düğün fotoğrafçılarına aittir. Düğün fotoğrafçıları tüm mutlu anları en güzel şekilde yakalamak için ellerindeki fotoğraf makinesiyle bir parmakları deklanşörde salon içerisinde gezerler. Düğün fotoğrafçısı tarafından çekilen her bir poz kendi içinde bir değer taşımaktadır. Gelin ve damadın en güzel anları ve onlar farkında olmadan bile en güzel haliyle yakalamak düğün fotoğrafçısı ve onun maharetlerine kalmıştır. Her düğün fotoğrafçısı kendine has teknikleri ile iç ve dış mekan çekimi yapabilirler.

Düğün Fotoğrafçılarının Çalışma Şekilleri Nelerdir?

Geçmişte fotoğraflar sadece düğün fotoğrafçısı ve fotoğrafçıya ait dükkanlarının içindeki stüdyolarda gerçekleşirdi. Bu stüdyolarda çekilen düğün fotoğrafları gelin, damat ve aile bireylerinin arkalarına somut fonların sağdan sola çekilmesiyle gerçekleşirdi. Hiçbir bilgisayar uygulamasına gerek duymadan gerçekleşen stüdyo çekimlerinde düğün fotoğrafları tek tip ortaya çıktığı söylenebilir. Günümüzde gelişen teknoloji ve sınırsız olanaklarla geleneksel değerlerimizden olan düğünlerde de bu gelişime düğün fotoğrafı uygulamalarıyla uyum sağlanmaktadır. Her bir düğün fotoğrafçısı kendine has çekim pozları veya çekim açılarıyla çekimlerini gerçekleştirmekte ve kazancını bu şekilde sağlamaya devam etmektedir. Kimisi gelenekselden devam ederek stüdyo çekimlerine bilgisayar yardımıyla arka fonlar eklemekte, kimisi de orijinal dış mekan çekimleri ile düğün fotoğrafları çekmektedir.

Düğün Fotoğrafçıları Nasıl Çalışır?

Düğün başlangıcından sonuna kadar düğün salonunda yerlerini alan düğün fotoğrafçısı ve yanındaki asistanları en iyi pozları yakalamak için uğraşırlar. Düğün için gelen tüm misafirler çekilen her düğün fotoğrafı içerisinde güzel çıkmayı isterler ve düğün fotoğrafçısı, herkesin en güzel çıktığı, her şeyden habersiz bir şekilde düğün fotoğrafçısı tarafından çekildiği en güzel düğün pozlarına sahip olmaya hayır demezler. Bu özel günlerde gelin ve damadın kimi zaman kendi istekleri doğrultusunda kimi zaman da düğün fotoğrafçısı tavsiyeleriyle özel dış mekan çekimleri yapılır. Düğün fotoğrafçıları farklılaşmak için kimisi kumda, kimisi denizde, kimisi de ormanlık alan veya yeşillikler içinde dış mekan çekimi yapabilirler. Düğün fotoğrafçıları kendilerine has çekimlerini geliştirerek en belirgin dış mekan çekimi tarzlarıyla anılır ve işlerinde ne kadar özgün ve başarılı olduklarını ağızdan ağza yayılarak duyurabilirler. Aynı zamanda sosyal medyayı aktif kullanmayı da ihmal etmezler.Bir Cevap Yazın